Bojovali jsme v turnaji mladších žáků ve florbalu

Dne 12. listopadu 2021 jsme se s mladšími žáky (6. – 7. tříd) zúčastnili turnaje ve florbalu, který se konal v rámci Havířovské ligy základních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo 9 týmů škol, které byly rozděleny do 3 skupin po 3 týmech.

Hned na úvod nás čekali soupeři ze  ZŠ generála Svobody, které jsme porazili 2 : 0. Prvním střelcem byl Šimon Kaleta, jenž si projel téměř celé hřiště a zdárně zakončil do sítě soupeře. Poté následovala poměrně vyrovnaná partie. S ubíhajícím časem jsme si vytvořili více šancí,  a právě jedna taková šance nakonec vyšla. Na začátku akce byl Daniel Kulla, který před gólmanem ještě přihrával Oliverovi Wunschovi, a ten už se nemýlil a doklepl míček za záda soupeře.

Do druhého zápasu jsme nastoupili odhodlaně, nicméně ZŠ Kudeříková předvedla výborný výkon a my podlehli 3:0. Ze skupiny jsme tedy šli ze 2. místa a losem jsme dostali do čtvrtfinále ZŠ Pujmanovu. Ač to byl napínavý souboj a náš gólman Honza Magej zaznamenal mnoho úspěšných zákroků, přesto jsme podlehli.

Čekal nás tedy zápas o páté místo. Nastoupili jsme proti ZŠ Žákovské, se kterou jsme hráli dlouhou dobu vyrovnaně, nicméně v posledních minutách předvedli soupeři pěknou akci, kterou zakončili gólem do naší sítě. Poslední minuty sice patřily nám, kdy jsme urputně bojovali a snažili se vstřelit gól, ale na gól to nestačilo. V poslední minutě jsme dokonce zkusili hru bez gólmana, ovšem ani to nakonec nevedlo ke vstřelení gólu a tak z turnaje odcházíme na 6. místě.