Naši žáci prokázali dobrou matematickou gramotnost

Rébusy, šifry, řady, příklady, tangramy – to byly úkoly, které pro účastníky prvního ročníku soutěže „Hrátky s čísly“ připravila pracovní skupina pro rozvoj matematické gramotnosti v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Havířov II. Mezi soutěžícími byli také žáci ZŠ F. Hrubína, kteří zde ukázali své schopnosti.

V jídelně ZŠ 1. máje, kde se akce uskutečnila v úterý 22. října 2019, se sešlo dvanáct dvojic žáků šestých ročníků z šesti havířovských základních škol, aby si vyzkoušely logické myšlení a ochotu lámat si hlavu nad více či méně tradičními matematickými úlohami. Každou dvojici čekalo 10 stanovišť, na kterých soutěžící žáci společně plnili zadané úkoly.

Krásné odměny si odnesli nejen vítězové ze ZŠ Karolíny Světlé, ale i oba soutěžící týmy z naší školy. Čtvrté místo obsadila dvojice ve složení Vincent Vicherek a Jan Macura, pátí byli Adam Javorský a Simona Olbertová. Všem jmenovaným uděluji velkou pochvalu za vzornou reprezentaci ZŠ F. Hrubína a už teď se těšíme na další ročník soutěže.
Mgr. Petra Židková