Městské kolo v košíkové: Starší dívky získaly bronzové medaile a mladší chlapci se neztratili

Ve sportovní hale Žákovská se 6. prosince 2022 uskutečnil další turnaj ligy základních škol – městské kolo v košíkové v kategoriích mladší chlapci a starší dívky. A obě mužstva na sebe mohou být pyšná.

Do turnaje mladších chlapců se přihlásilo celkem 11 škol. Náš tým, tvořen žáky šestých a sedmých ročníků, byl nalosován do skupiny společně se ZŠ Školní a ZŠ Na Nábřeží.

Skupinu se skóre 15:6 ovládl bez ztráty bodu a po solidní hře postoupil do semifinále, které bylo tvořeno šesti týmy. V něm narazili svěřenci, které vedl pan učitele Gwóźdź, na domácí tým, jenž naše chlapce přehrál poměrem 2:10 a ukončil tak pouť našich žáků v tomto turnaji. Za konečnou pátou pozici se ale rozhodně stydět nemusíme.

Lépe dopadly starší dívky. V konkurenci dalších sedmi družstev vybojovaly bronzové medaile!

Městské kolo v košíkové - tým starších dívekV základní skupině to pro ně byla spanilá jízda. Náš tým dokázal nasázet 42 bodů a ze hry obdržel jen tři koše. Mezi čtyřmi nejlepšími družstvy na nás ale čekala ZŠ Marušky Kudeříkové, tedy škola zaměřena přímo na tento sport.

Celých osm minut hrubého času to byla především defenzivní podívaná, ve které hrály roli maličkosti. Soupeřky dokázaly udeřit jen dvakrát, což byl z hlediska bránění vynikající výkon. V útoku ale naše žákyně neměly potřebné štěstí a i kvůli několika skvělým blokům soupeřek neskórovaly. Chuť si tak spravily v boji o bronz. Opět se potkaly se Základní školou Karolíny Světlé a opět to byla jednoznačná podívaná. Vynikající výkon v útoku znamenal vítězství 18:4 a zasloužené bronzové medaile!

Oběma týmům děkujeme za účast a věříme, že minimálně stejně úspěšní budeme i v příštím roce.

Složení týmu starších dívek: Barbora Gorčáková, Barbora Žoričová, Adéla Vildová, Maja Choińska, Adéla Křibíková, Simona Paprčková, Aneta Kajurová, Karolína Jurečková, Adéla Czyžová, Šarlot Frejová a Nikola Prokopová

Tomáš Dvořák

Foto Tomáš Dořák