Špatné počasí nás nezaskočilo. Máme 1. místo v orientačním běhu

Dne 6. 5. 2019 jsme v chmurném počasí vyrazili s žáky 2. stupně na orientační běh. Trasa závodu Havířovské ligy škol v orientačním běhu byla vyznačena kolem SPŠ stavební Havířov v blízkém parku a okolí soudu. Soutěžili jsme proti 16 základním školám z Havířova a okolí (závodilo celkem 295 běžců) a získali jsme 1. místo.

Žáci se orientovali pomocí mapy, kterou dostali až minutu před jejich startem. Mapy byly rozděleny do skupin podle věku na mladší (6. a 7. třída) a starší (8. a 9. třída). Na mapě bylo podle kategorie závodníků označeno 8 až 10 kontrolních stanovišť, na kterých si žáci pomocí otisku razítka museli označit svou kartičku.

I přes nevlídné počasí si naši žáci závod užili a všichni doběhli zdárně do cíle. Nejlepším běžcem ZŠ F. Hrubína se stal Michal Gorčák, který vyhrál v kategorii mladších žáků vynikající 1. místo. Všem běžcům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchu do dalších soutěží.