Druhé místo v krajském kole v plavání 2018 patří žákům ZŠ Hrubína

Ve středu 5. 12. 2018 se v Karviné konalo krajské kolo v plavání. Tým plavců ZŠ F. Hrubína zde uspěl a obsadil celkově druhé místo.

Závodilo se ve třech disciplínách (6 x 50m individuální disciplína, 4 x 25m polohová štafeta, 6 x 50m štafeta volným způsobem). Naši žáci obsadili tři kategorie a to kategorii mladší žákyně, mladší žáci a starší žáci.

Konkurence byla opravdu vysoká. Přesto, že jsme v týmech plavali proti profesionálním plavcům, dokázali jsme získat medaili v každé kategorii. Děvčata skončila na krásném druhém místě, když nestačila na družstvo ze ZŠ M. Horákové z Opavy. Mladší žáci bojovali urputně, ale nakonec to na první místo také nestačilo, když podlehli zkušenému týmu ze ZŠ Nový Jičín Komenského. Podobně jako předchozí kategorie si vedli i starší žáci, kteří den před závody museli kvůli marodce měnit sestavu týmu. Nakonec si vyplavali krásné druhé místo, kdy lépe zaplavali plavci ze ZŠ Nový Jičín Komenského.

Celkově jsme obsadili druhou příčku. Našim žákům gratulujeme k velkému úspěchu. Patří jim také poděkování za vzornou reprezentaci školy. A doufáme, že píle, kterou věnovali na přípravu na závody, jim vydrží i nadále.