Městské kolo v plavání: Měřili jsme své síly a uspěli jsme!

Dne 13. října 2022 pořádala ZŠ F. Hrubína městské kolo soutěže v plavání, které se uskutečnilo v rámci Havířovské ligy základních škol. Závodů se zúčastnilo celkem 9 havířovských škol ve dvou kategoriích.

Žáci a žákyně plavali ve třech disciplínách. Individuální znak, prsa, kraul, poté následovala polohová štafeta družstev a poslední celková štafeta. Z každé disciplíny sbírali žáci body, které se pak sečetly. Bylo proto důležité, aby žáci bodovali nejen individuálně, ale také v týmových disciplínách.

Naši žáci si vedli výborně. Největší konkurenci měli v kategorii mladších dívek 6. – 7. tříd. Naše závodnice ale bojovaly statečně a tak se umístily na krásném 3. místě. Oproti tomu chlapci 6. – 7. tříd přejeli soupeře o parník. A tak si doplavali pro 1. místo.

V kategorii starších dívek (8. – 9. třída) se naše holky díky skvělé týmové práci ve štafetě, kde doplavaly jako první, vyšvihly až na 2. místo. Na závěr měli vše ve svých rukou naši starší chlapci, kteří soupeřům nedali žádnou šanci. A tak tedy v celkovém součtu bodů brali 1. místo.

Děkujeme žákům, kteří tak skvěle reprezentovali naši školu.
Mgr. Veronika Třinecká

Foto Veronika Třinecká